Můj pohled na Midkemii
Zde bych vám rád představil Ultima Online shard Midkemia.
Midkemia patří mezi ty herní shardy, na kterých je vyžadováno RP hraní, a tedy musíte dodržovat jistá pravidla jako je například vhodná volba jména, či nepoužívání výrazů jako je „lol, omg, 5K, apod.“ v průběhu hraní.
Společně s pravidlem RP se samozřejmě objevuje pravidlo, že na každou IP adresu je povolen pouze 1 herní účet (s výjimkou toho, kdy 2 účty mají 2 lidé) a dále například to, že mezi postavami, které máte na svém účtě je přísně zakázáno si předávat věci.
Na výběr máte ze 3 hratelných ras. Jedná se o lidi, elfy a trpaslíky. Co se týče povolání, Midkemia nabízí asi největší škálu hratelných povolání. Neleznete zde jak klasické válečníky, čaroděje, hraničáře, kněze, nekromanty, zloděje, či řemeslníky, ale také zaříkávače a spřádače kouzel, které na jiném herním shardu nenajdete. Ano, tolik povolání najdete i na jiných herních shardech, ale Midkemia asi jako jediná nabízí pro každé povolání ještě 2 podpovolání. A dalším rozdílem oproti jiným herním shardům, zde se nemůžete setkat s trpasličím čarodějem, nebo lidským zaříkávačem. S výjimkou válečníka, hraničáře a řemeslníka, které jsou povoleny pro všechny rasy, jsou tedy ostatní povolání určené tedy pouze pro vybrané rasy.
Mezi další ze zajímavostí Midkemie je možnost přidat se do cechu svého povolání, čímž pak můžete plnit zvláštní úkoly, jejichž obtížnost stoupá spolu s hodností postavy v cechu.
Midkemia nabízí všem hráčům vlastní mapu, na které mimo jiné existují hráčská města, která se za splnění určitých podmínek mohou rozšiřovat. Každé město má svého starostu, kterého volí princ Krondorský. Podle velikosti města se smí stavět jen vybrané budovy a ve chvíli, kdy jsou všechny budovy vystavěné, město se rozrůstá na další úroveň.
Pokud jsem dobře pochopil internetové stránky herního shardu Midkemia, na shardu je přísně zakázáno PK, tedy zabíjení mezi hráči. Výjimku tvoří například pokud proti vám hráč vykoná negativní akci. Tedy zabít můžete jen hráče, který se vás snažil poškodit, resp. okrást (zobrazí se vám hláška, že se vám někdo snaží dostat do batohu). Lootování hráčů je mimo frakční boje zakázáno, z čehož plyne, že frakční boje jsou další z povolených situací, kdy je povoleno zavraždit jiného hráče. Porušení pravidla, které zakazuje zabíjení jiných hráčů je na Midkemii velice přísně trestáno a pokud vaše postava „zčervená“ (5 a více zabití jiných hráčů), dojde k vymazání postavy.
Nevýhoda? Pro hraní na Midkemii musíte být připojení na Game Park Client. Možná to je věc navíc, kterou musíte udělat, ale na druhou stranu, díky tomu je garantována vysoká kvalita hardwaru a spolehlivost připojení. Navíc na jiných shardech je pro hraní potřeba používat třeba Razor. Díky této podmínce Midkemie, je možné používat šikovný chat integrovaný přímo v Game Park Clientovi.
Zaujal vás tento shard? Registrovat se můžete kliknutím na banner shardu Andaria níže.
Na něco jsem zapomněl? Napsal jsem něco chybně? Na Midkemii jsem bohužel nehrál a nerad bych na nějakou zásadní informaci zapomněl, nebo snad něco napsal špatně a poškodil tím jméno Midkemii. Pokud máte jakékoliv informace, které by stály za doplnění či upravení, napište do komentářů a já vše následně upravím.
A můj názor na Midkemii? Příběhy (neleznete je na stránce Fórum, přístupné z hlavní stránky), jsou poněkud zmatené. Pro mě je příběh hodně, ale neovlivní hratelnost. Malinko mě mrzí absolutní zákaz PK, který dle mého názoru do této hry patří (někdo prostě chce být ten zlý) a s ohledem na to, že pokud vás stráže chytnou ve městě při potyčce, jste přesunuti do vězení, mi prostě chybí. Možná jsem to přehlédnul, ale nikde jsem nenašel informaci o tom kdo je ten princ Kronodorský. Jestli to je hráč, nebo GM. Líbí se mi možnost stavět domy, byť je omezená jen pro starosty. Velice zajímavé je také to, že většina povolání je určená jen pro vybrané rasy.
http://en.wikipedia.org/wiki/Arutha_conDoin
Velice zajímavý odkaz. Bohužel jen v angličtině. Ale i tak za něj děkuji a až bude vse nejpodstatnější na stránkách hotové, určitě tohle bude zajímavé téma na doplnění do stránek.